Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Cer atdzīvināt K. Ukstiņa ielas kompleksu
Clock2022-03-01 https://cdn.liepajniekiem.lv

Cer atdzīvināt K. Ukstiņa ielas kompleksuArhitekts Agris Padēlis-Līns izstrādājis vizualizāciju par K. Ukstiņa ielas kompleksu. Nākotnē te vienuviet varētu atrasties vairākas izglītības iestādes – bērnudārzs ”Kriksītis”, Liepājas Centra sākumskola un Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) koprades telpas.

Teritorijas plānojuma priekšlikums apliecina, ka Izglītības pārvaldes ideja par šo trīs iestāžu apvienošanu vienā sistēmā ir realizējama dzīvē, uzskata arhitekts. Vizualizācija prezentēta Liepājas domes vadībai, saņemts pozitīvs vērtējums un atbalsts spert nākamo soli, lai sāktos darbs pie tehniskās dokumentācijas izstrādes.

Par to, ka bijušās Liepājas 31. arodskolas vietā varētu tapt kas moderns, pašvaldībā spriests jau iepriekš, taču tālāk par dažādām idejām netika. Tukšajā skolas ēkā pagaidu patvērumu līdz šim bija radušas citas pilsētas skolas, kamēr tajās notika remonts. Tad ēkās atkal iestājās klusums, taču Izglītības pārvaldē mums norāda, ka ”process nevienu brīdi nav apstājies”.

Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere atceras: ”Kad Izglītības un zinātnes ministrija pašvaldībai piedāvāja pārņemt 31. arodskolas teritoriju, domājām, ko ar to darīt. Aktuāls bija vietu trūkums bērnudārzos, tāpēc saskatījām, ka šī varētu būt iespēja paplašināt blakus esošo bērnudārzu ”Kriksītis”. Ieskicējām, cik lielu piebūvi varētu atļauties celt. Tad, laikam ejot, saskārāmies arī ar sākumskolu trūkumu centrā. Projektu attīstījām, iekļaujot arī vietu sākumskolai, saredzējām te iespējas augt un attīstīties arī Zinātnes un izglītības inovāciju centram. Nu teritorija ir pārtapusi par kompleksu izglītībai no pirmsskolas līdz mūžizglītībai.”

 

Izglītības pārvaldes vadītāja cer, ka K. Ukstiņa ielā dzīvība varētu atgriezties jau pavisam drīz, jo šeit savu moderno tehnoloģiju laboratoriju ”FabLab” iekārtos ZIIC. Te būs vieta, kur atradīsies iegādātās ierīces – CNC galdi, lāzergriezēji utt. “Viens ēkas stūris ”minimālā programmā” tiks sakārtots, lai jau septembrī ZIIC varētu uzsākt darbu. Centīsimies būt koncentrēti, ne izklaidus pa visu ēku, lai pēc tam neapgrūtinātu nākamos remontdarbus,” skaidro K. Niedre-Lathere.

Kompleksa ”Ukstiņš” iedzīvināšana arī turpmāk varētu notikt pa posmiem. Pārmaiņas piedzīvotu pirmsskolas izglītības iestāde ”Kriksītis”, šurp, iespējams, pārcels arī bērnudārza ”Liepiņa” filiāles ”Ķipars” audzēkņus no Toma ielas. ”Šobrīd tur nav pilnvērtīga rotaļu laukuma ēkas iekšpagalmā, arī ēkas konfigurācija īsti nav piemērota pirmsskolai, bet jaunais izglītības saturs ievieš korekcijas, paredz vietu dažādām radošām izpausmēm,” nepieciešamību pamato K. Niedre-Lathere.

Pēc iecerētā projekta ”Kriksītī” kopā tad varētu nodrošināt vietu pat līdz 170 bērniem, patlaban tur ir tikai 41 izglītojamais trīs grupās ar papildu ievirzi valodas attīstībā. Tāpat uz K. Ukstiņa ielu pārceltos arī Centra sākumskolas audzēkņi. Šeit būtu vieta 600 skolēniem. Kā zināms, Centra sākumskola ir viena no pieprasītākajām izglītības iestādēm pilsētā, tomēr pārcelšanās nav domāta, lai to paplašinātu, vienkārši izmantotu labāk atbilstošas un sakārtotas telpas. Kas notiks ar ēkām, kur pašlaik atrodas skola un bērnudārzs, vēl lems, jo tie ir pašvaldības īpašumi.

A. Padēlis-Līns ”Kurzemes Vārdam” uzsvēra, ka vizualizācija nav būves, bet gan šīs teritorijas plānojuma priekšlikums. ”Nerunājam par celtnes izskatu vai kādām dizaina kvalitātēm, bet tieši teritorijas sakārtojumu, pilsētbūvniecisko novietojumu,” viņš saka. Vizualizācija tapusi, lai prezentētu ideju, ka šādas pārmaiņas no būvniecības viedokļa ir iespējamas. Arhitekts atzīst, ka sistēma, ko plānots realizēt, ir ļoti sarežģīta, jo Izglītības pārvalde vēlējās aptvert trīs lietas – bērnudārzu, skolu un zinātnes centru, lai tie strādātu vienlaicīgi un mijiedarbojoties. ”Teritorija ir sarežģīta arī no tādas ģeometrijas – iespiesta starp vairākiem gabaliņiem, taču viss ir iespējams, atliek virzīt realitātē,” viņš uzskata.

Kompleksam arī iepriekš tapušas dažādas vizualizācijas, atgādina K. Niedre-Lathere. Pirmās radījuši arhitektūras programmas audzēkņi no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, taču mainījušies plāni uz konkrēto teritoriju, tāpēc, jautājumu atkal aktualizējot, rīkots iepirkums, kurā uzvarējis A. Padēlis-Līns. “Redzams, ka vairākas ēkas plānots saglabāt. Bērnudārzs ”Kriksītis” ir samērā labā stāvoklī, nesen ir ieguldīti līdzekļi siltināšanā. Turklāt, apzinot iespējas piesaistīt papildu finansējumu, nevaram īsti būvniecību sākt pilnīgi no jauna,” skaidro K. Niedre-Lathere. Vienīgais, ko pilnībā plānots nojaukt, ir darbnīcas skolas iekšpagalmā.

To, kad ”Ukstiņš” varētu tapt gatavs, vēl neviens neapņemas teikt, arī par izmaksām vēl grūti spriest. Nākamais taps tehniskais projekts, un tad pamazām būs skaidrs arī par nepieciešamo investīciju apjomu. “Mans sapnis ir, lai 2027. gadā vismaz kaut kādas aprises un aktivitātes varētu tur just,” nosaka Izglītības pārvaldes vadītāja.Avots: https://www.liepajniekiem.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678