Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Turpmāk nekustamā īpašuma darījumiem sekos, izmantojot Zemesgrāmatu
Clock2023-01-20 https://irliepaja.lv

Turpmāk nekustamā īpašuma darījumiem sekos, izmantojot ZemesgrāmatuCeturtdien, 19.janvārī, Pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāti pēdējo reizi uzklausīja izpilddirektora vietnieka Mārtiņa Tīdena ziņojumu par domē pērn decembrī (no 6.līdz 31.decembrim) skatītajiem nekustamo īpašumu darījumiem, par kuriem saņemts iesniegums par pašvaldības atteikumu no pirmpirkuma tiesībām. 

Kā skaidroja, Tīdens ar jaunā likuma par pašvaldībām stāšanos spēkā pašvaldībām vairs nav paredzēta iespēja izskatīt darījumus un īstenot pirmpirkuma tiesības, ja izrādās, ka kāds no pārdodamajiem īpašumiem ir nepieciešams pašvaldības funkciju izpildei. Taču, kā norādīja Tīdens, pašvaldība ir radusi risinājumu, kā būt lietas kursā par nekustamā īpašuma tirgu savā teritorijā – 

 

turpmāk domes Attīstības pārvalde regulāri apkopos un sistematizēs datus no Zemesgrāmatas. 

Šādi informācija, ko saņems pašvaldība, pat būs kvalitatīvāka, jo tiks apkopota visu darījumu informācija, skaidroja Tīdens. Piemēram, līdz šim dome neskatīja dzīvokļu pirkšanas un pārdošanas darījumus.

 

Pēc Tīdena sacītā, domē skatīti tikai trīs decembrī notikuši nekustamā īpašuma darījumi par kopējo summu 290 400 eiro, un tie ir viena zemesgabala Aroniju iela 13, vienas individuālās dzīvojamās mājas Zirņu iela 91 un vienas nepabeigtas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārdošana. Turklāt darījums ar daudzdzīvokļu māju Laivinieku ielā 4 notiek starp diviem radniecīgi uzņēmumiem, lai varētu īstenot īres dzīvokļu nama būvniecības projektu.

 

Izpilddirektora vietnieks bija arī apkopojis statistiku par 2022.gadā pašvaldībā iesniegtajiem un reģistrētajiem nekustamo īpašumu pirkumu un pārdevumu līgumiem, par kuriem izsniegtas izziņas, ka pašvaldība atsakās izmantot pirmpirkuma tiesības.

 

Kā redzams no apkopotajiem datiem, tad 2022.gads, kas bija labāks par diviem pandēmijas gadiem, bijis visai līdzīgs pirmspandēmijas laikam (2019.gads), savukārt 2018.gada izrāviens, pēc Tīdena sacītā, saistīts ar diviem lielajiem darījumiem – tirdzniecības centru "Kurzeme" un "Baata" – pārdošanu, bet 2021.gada statistiku uzlabojuši divi citi darījumi – kluba "Kursa" un peldu iestādes Miķeļa Valtera ielā pārdošana. 

 

Populārākie nekustamā īpašuma darījumi Liepājā saistās ar zemesgabalu un individuālo māju pirkšanu un pārdošanu.Avots: https://irliepaja.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678