Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Noslēdzas pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem
Clock2020-01-15 Altum.lv

Noslēdzas pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiemDaudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada pavasarī ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro. Līdz ar to ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi, un no šā gada 11. janvāra jaunus pieteikumus dalībai programmā Attīstības finanšu institūcija ALTUM nepieņems.

Nākamajā programmas posmā, līdz programmas noslēgumam 2023.gada beigās, notiks iesniegto projektu izvērtēšana, grantu piešķiršana, projektu īstenotāji izvēlēsies piegādātājus, tai skaitā būvniekus, un īstenos māju renovācijas darbus.  Visu projektu būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz 2023.gada 30.jūnijam.

 

Patlaban renovācijas procesā ir 80 daudzdzīvokļu mājas, būvniecības darbi pilnībā noslēgušies 155 namos, savukārt pārējie iesniegtie projekti ir dažādās projekta sagatavošanas stadijās. Līdz šim pabeigtie projekti uzrāda būtisku enerģijas patēriņa samazinājumu – ja pirms mājas atjaunošanas vidējais enerģijas patēriņš bija 165 kWh gadā, tad pēc renovācijas darbiem tas ir vidēji par 67% zemāks jeb 54 kWh gadā, kas ir būtisks ietaupījums arī iedzīvotāju izmaksām.

 

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu īsteno ALTUM ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Visaktīvāk programmā projektus mājokļu atjaunošanai ir iesnieguši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji (369 projekti), kam seko daudzdzīvokļu namu iemītnieki Kurzemē (188), Vidzemē (124), Zemgalē (109) un Latgalē (31).

 

Dina Kaupere, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītaja:

“Pēdējā pusgada laikā bija vērojama paaugstināta iedzīvotāju interese atjaunot un renovēt savus mājokļus, un pēdējās nedēļās saņēmām rekordlielu pieteikumu skaitu, kas bija pat sešas reizes lielāks nekā programmas pirmajos gados. Tādējādi nepilnu četru gadu laikā iesniegtajiem māju atjaunošanas projektiem šobrīd ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi un jaunus pieteikumus ALTUM vairs nepieņem.”

Dzintars Kauliņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks:

 

“Esam gandarīti par programmas popularitāti, kas apliecina iedzīvotāju izpratni par ēku atjaunošanas nozīmīgumu. Latvijā joprojām ir tūkstošiem ēku, kurām nepieciešama renovācija, tādēļ uzskatām, ka atbalsts siltumnoturības pasākumu īstenošanai ēkās ir nepieciešams arī turpmāk. Turklāt energoefektivitātes pasākumu īstenošana, tostarp, dzīvojamo māju renovācija, paredzēta kā viena no būtiskākajām Ekonomikas ministrijas prioritātēm nākamajā ES fondu plānošanas periodā 2021. – 2027. gadam. Esam jau uzsākuši darbu pie ES fondu plānošanas dokumentu izstrādes, lai nodrošinātu atbalstu māju renovācijai pēc iespējas ātrāk.”

 

Dina Kaupere, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītaja:

 

“Vēlamies īpaši uzsvērt, ka arī pēc projekta iesniegšanas, lai saņemtu grantu, ir svarīga dokumentācijas kvalitāte katrā projekta norises posmā.  Tas ir pamats, lai projekts arī dzīvē tiktu realizēts kvalitatīvi, plānotajos termiņos un lai sasniegtu gaidīto pozitīvo rezultātu. Tāpēc kļūdaini un nepilnīgi sagatavota un iesniegta projekta dokumentācija nevarēs kvalificēties granta saņemšanai un tiks atgriezta uzlabošanai. Nākamajā programmas fāzē noritēs aktīvs būvniecības process, turklāt ir ļoti būtiski visus būvniecības darbus pabeigt šīs Eiropas struktūrfondu programmas termiņā – līdz 2023. gada 30. jūnijam. Prognozējam, ka katru nākamo gadu ekspluatācijā tiks nodotas vairāk nekā simts atjaunotās mājas.”Avots: Altum.lv
Pievienoja: Pilat
Atslēgvārdi:
+371 27888678