Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Raiņa ielai top cienīgs sākums
Clock2020-01-23 Foto: Egons Zīverts

Raiņa ielai top cienīgs sākumsJūgendstila namam Raiņa ielā 1 atjaunota daļa fasādes. Ēkas noapaļotais stūris tieši pašā Rīgas un Raiņa ielas stūrī iepriekš bija ļoti drūmā situācijā – no fasādēm un balkoniem bira apmetums. Lai pasargātu gājējus, sienu nācās aplikt ar būvtīklu. Nu šis fasādes posms ir sakopts un ieguvis arī spilgtu, neierastu krāsojumu.

 

 

“Jau bijām saņēmuši pamatotus aizrādījumus no būvvaldes,” atceras mājas pārvaldnieks Ēriks Hūns. Tagad arhitekte Agita Lieģe ir izstrādājusi namam visas fasādes atjaunošanas projektu, tajā ietilpst arī jumta seguma nomaiņa pret māla kārniņiem ielas pusē, kā tas arī sākotnēji bijis. Tagad balkoni sakopti, un mājas atjaunošanas sākumu atzinīgi novērtē arī būvvalde, teic tās pārstāvis Aigars Štāls.

“Arhitekte veica izpēti – krāsu zondāžu. Meklēja sākotnējo variantu,” stāsta Ē. Hūns. Atbilstoši tam tapis arī jaunais. Tas ir košs – sarkanbrūnos toņos zemāk, dzeltenīgos augšā, zaļa svītra pa vidu. Droši vien daudziem pierasts pie padomjlaikā uzliktā un jau apdrupušā pelēkā, bet tas nenozīmē, ka mājai tā arī būtu jāizskatās.

Šo namu arhitekts Makss Teodors Berči (arhitekta Maksa Paula Berči dēls) projektējis 1910. gadā liepājniecei Fainai Hempelei. Māja uzcelta 1912. gadā. Pirmā īpašniece te arī ierīkojusi aptieku, un zāļu pārdotava “Salvija” šeit atradās vēl pirms dažiem gadiem. Aptiekas telpām ir jauni īpašnieki, un gaidāms, ka te atvērs jaunu ar medicīnas pakalpojumiem saistītu privātu iestādi, pastāsta Ē. Hūns. Viņš pats arī šajā namā dzīvo un lepojas, ka māja ir minēta “visās Liepājas arhitektūras grāmatās kā viens no pilsētas arhitektūras lepnumiem”. Viņš zina teikt, ka Raiņa ielā ir tikai divas arhitektoniski nozīmīgas ēkas – šī un vēl Nācaretes baznīca Lāčplēša ielas stūrī. Taču apziņa par vērtīgumu vien nepalīdz ēku atjaunot. Fasādes posma atjaunošanā ieguldīti ievērojami līdzekļi, izlietots viss mājas apsaimniekošanas naudas uzkrājums, kas bija, un vēl palicis nesamaksāts parāds būvniekam “UPTK”, Ē. Hūns neslēpj. Lai sāktu atjaunošanu, iedzīvotāji būtiski pacēluši mājas apsaimniekošanas maksu. Tāpēc pagaidām vēl nav zināms, kad mājas astoņu dzīvokļu iedzīvotāji spēs fasādes remontu turpināt. “Tik drīz tas nebūs. Pagaidām remonts izdarīts tikai viskritiskākajai daļai,” saka mājas pārvaldnieks, kurš gribētu sagaidīt pašvaldības atbalstu arī nozīmīgām ēkām ārpus Liepājas vēsturiskā centra, kā šai Jaunliepājā.Avots: liepajniekiem.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678