Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Novēro mājokļu tirgus aktivitātes pieaugumu
Clock2024-06-25 www.db.lv

Novēro mājokļu tirgus aktivitātes pieaugumuPēc ievērojama pieprasījuma samazinājuma pagājušajā gadā “Merks mājas” novēro pozitīvas tendences mājokļu tirgū 2024. gada pirmajā un otrajā ceturksnī.

Procentu likmju kāpuma un inflācijas radītais spiediens mazinājās, veicinot jaunu dzīvokļu iegādes interesi. Tirgus situāciju skaidro “Merks mājas” pārdošanas nodaļas vadītājs Grigorijs Baratašvili.

Pagājušā gada otrajā pusē “Merks mājas” novēroja būtisku pieprasījuma un klientu aktivitātes samazinājumu. Tas skaidrojams ar to, ka procentu likmju kāpums padarīja hipotekāros kredītus mazāk pieejamus un inflācija ietekmēja pirktspēju, kas savukārt ietekmēja iedzīvotāju lēmumus par nekustamā īpašuma iegādi. Tomēr interese par nekustamo īpašumu saglabājas un šogad pirmā pusgada laikā “Merks mājas” novēroja, ka interese atgriežas un pat sāk augt. Vienlaikus gala lēmumi tiek pieņemti izsvērti un piesardzīgi vai atlikti līdz šķietami labvēlīgākiem apstākļiem.

Šogad “Merks mājas” novēroja pozitīvas tendences pieprasījumā pēc jau gatavu dzīvokļu pārdošanas. Pēc attīstītāja domām, EURIBOR procentu likmes samazināšanai vajadzētu pozitīvi ietekmēt nekustamo īpašumu tirgu, padarot īpašuma iegādi pieejamāku un stimulējot pircēju pieprasījumu. Vienlaikus bažas par EURIBOR procentu neparedzamajām izmaiņām attur potenciālos pircējus no dzīvokļa rezervācijas nepabeigtos projektos, kas atrodas būvniecības stadijā.

“Swedbank” publicētie dati par mājokļu pieejamības indeksu1 2024. gada pirmajā ceturksnī liecina, ka Rīgā mājsaimniecība, novirzot hipotekārā kredīta apkalpošanai ne vairāk kā 30% no ģimenes ienākumiem, varēja atļauties ap 82 m² lielu dzīvokli. Salīdzinājumam Tallinā un Viļņā šis rādītājs bija attiecīgi 54 m² un 50 m². Šie dati norāda uz to, ka Rīgā mājokļu pieejamība cenas ziņā ir salīdzinoši labāka, kas potenciāli stimulē tirgus aktivitāti.

Papildu tam, “Swedbank” klientu dati par aprīli norāda, ka algu pieauguma temps saglabājas pietiekami straujš, lai turpinātu uzlabot mājokļu pieejamību. Procentu likmju samazinājums un patērētāju noskaņojuma uzlabošanās rada optimismu par turpmāku tirgus aktivitātes pieaugumu. EURIBOR procentu likmju izmaiņu ietekme tirgū varētu būt ar atliktu efektu. Lai gan procentu likmju samazināšanās padarīs īpašuma iegādi pieejamāku, tirgus reakcija var nebūt tūlītēja. Tomēr, ar laiku, “Merks mājas” sagaida, ka šīs izmaiņas pozitīvi ietekmēs pircēju pieprasījumu un veicinās tirgus aktivitāti.

Pašlaik mājokļu tirgū ir īpaši izteikta interese par divu un trīs istabu dzīvokļiem. Pircēji pievērš lielu uzmanību projekta atrašanās vietai, telpu platībai un plānojumam, kā arī apdares kvalitātei. Aizvien vairāk tiek novērtēti dzīvokļa un ēkas ilgtspējas aspekti, plaši balkoni un zaļā vide ap dzīvojamiem namiem. Savukārt pirms lēmuma pieņemšanas par jauna īpašuma iegādi, pircēji izvērtē, vai izvēlētais īpašums potenciāli ir arī labs investīciju objekts. Liela nozīme ir arī apkārtnes attīstības plāniem, piemēram, velo celiņu izbūvei un elektroauto uzlādes staciju uzstādīšanai.

Tāpat pircēji augstu vērtē dzīvokļus ar labu piekļuvi sabiedriskajam transportam, kas nodrošina ērtu pārvietošanos pilsētā bez nepieciešamības pēc personīgā auto. Būtiski ir arī tuvumā esošie pārtikas veikali, aptiekas, skolas un veselības aprūpes centri. Darba vietu tuvums un tuvumā esošās izklaides un atpūtas iespējas, piemēram, veselības un kultūras centri un restorāni, ir būtiski faktori, kas ietekmē pircēju lēmumus. Kopumā šīs tendences norāda, ka pircēji meklē mājokļus, kas piedāvā ne tikai ērtu un kvalitatīvu dzīvesvietu, bet arī labi attīstītu infrastruktūru un piekļuvi ikdienas vajadzībām un atpūtas iespējām.Avots: www.db.lv
Pievienoja: Pilat
Atslēgvārdi:
+371 27888678