Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Padomju arhitektūra: kādēļ Hruščova sērijas māju pirmajos stāvos nav balkona
Clock2020-06-04 pilat.lv

Padomju arhitektūra: kādēļ Hruščova sērijas māju pirmajos stāvos nav balkonaAplūkojot padomju laiku rajonus, Hruščova sērijas mājām ir novērojama līdzīga nianse – šo daudzdzīvokļu ēku pirmajos stāvos nav balkonu, bet citos šāda luksusa detaļa ir pieejama. Ja pavērojam citas sērijas – balkoni daudzām ir izbūvēti visos stāvos.

 

Balkons ir ne tikai jaunāko ēku priekšrocība – arī senāk dzīvokļi ar balkonu vai pat terasi bija ārkārtīgi nozīmīgi. Tomēr Hruščova sērijas māju pirmo stāvu iedzīvotāji bija apdalīti salīdzinājumā ar citu sēriju pirmo stāvu iemītniekiem – šajās ēkās pirmajos stāvos balkona nebija. Balkonu neesamība ir dažu vecāko sēriju īpatnība, kas ir pieļauta vairāku iemeslu dēļ, vēsta portāls “novate.ru”.

 

Pirmais un pats svarīgākais iemesls, kādēļ Hruščova ēku pirmajos stāvos nav balkona, ir stāvu augstums. Šā tipa ēkai pirmais stāvs ir ierīkots ārkārtīgi zemu, kas nozīmē, ka balkona izvietošana nebūtu saprātīga, proti, tas atrastos tik zemu, ka tajā bez problēmām varētu ielīst zagļi. Otrs iemesls – pirmā stāva iedzīvotāji bez problēmām var iziet ārpus telpām un doties pastaigā pa pagalmu, savukārt citu stāvu īpašniekiem svaiga gaisa uzelpošanai ir jākāpj pa kāpnēm augšup un lejup. Turklāt arī mājas būvniecībā bija ekonomiski izdevīgi atteikties no balkoniem pirmajā stāvā.

 

 

 

Trešais iemesls ir saistīts ar ugunsdrošību. Tolaik tika uzskatīts, ka logs ir evakuācijai drošāka izeja nekā balkons. Padomju inženieri uzskatīja, ka ugunsgrēka gadījumā balkons var sarežģīt pirmā stāva iedzīvotāju evakuāciju. Neraugoties uz šiem iemesliem, iedzīvotāji, kuri bija tikuši pie pirmā stāva dzīvokļa Hruščova sērijas ēkā, varēja attiecīgajām iestādēm pasūtīt balkonu un noorganizēt tā uzstādīšanu, ja tāds patiešām bija nepieciešams.

 Avots: tvnet.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678